Wystawa i spotkanie autorskie w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu - podsumowanie pracy artystycznej naszych wychowanków

W dniu 10 sierpnia 2023 r. w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu, odbyło się spotkanie autorskie do wystawy podsumowującej pracę artystyczną dzieci i młodzieży z naszych Oddziałów Przyszpitalnych Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie
w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Grona Pedagogicznego z p. dyrektorem szkoły Krzysztofem Kusińskim, emerytowani nauczyciele, delegacja z ramienia Służby Zdrowia naszego szpitala, artystka malarka z terenu Jaworza, rodzice dzieci, a także grupa naszych wychowanków pod opieką pani wychowawczyni Łucji Buchty od lat współpracującej z Galerią i mocno zaangażowanej w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Całe wydarzenie uświetniła przepiękna oprawa muzyczna Koncertu skrzypcowego C dur Dimitri Kabalewskiego w wykonaniu Anny Drabiny oraz występ recytatorski laureatki wielu konkursów poetyckich Oliwii Hampf. Na koniec twórcza młodzież wzięła udział w zajęciach warsztatowych i wykonała interesujące zakładki do książek z logo Galerii.

Dziękujemy wszystkim gościom, za przybycie, a Galerii Sztuki na Zdrojowej z Ośrodka Promocji Gminy Jaworze
za umożliwienie zorganizowania wystawy prac naszych podopiecznych i bardzo owocną współpracę.

Wystawę będzie można obejrzeć w siedzibie Galerii Sztuki przy ul. Zdrojowej 111 w Jaworzu do 21 sierpnia 2023 r. Zapraszamy!

Oliwia Hampf

młoda poetka, laureatka licznych nagród literackich, wzruszyła swoimi wierszami zebranych gości.

Anna Drabina

utalentowana skrzypaczka, zachwyciła swą interpretacją koncertu Kabalewskiego.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - tworzenie zakładek z logo Galerii.

Adres: ul. Wapienicka 142
43-384 Jaworze